Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Elektra
13:15 Mordet på Orientexpressen Sista dagen
15:45 Wind River
16:00 Let The Sunshine In Sista dagen
20:00 The Party
i morgon
Elektra
13:30 Matiné: Monky
13:45 Ted - för kärlekens skull
15:30 The Party
16:00 Vår Vingård i Bourgogne
17:30 Steg för steg
18:00 Klassiker: Sinnenas rike Sista dagen
19:30 The Greatest Showman Oscarnominerad
20:00 Wind River
tors 25 jan
Elektra
13:15 Victoria & Abdul Oscarnominerad
14:00 Ted - för kärlekens skull
15:15 Steg för steg
16:30 Okänd soldat
17:15 The Greatest Showman Oscarnominerad
fre 26 jan
Elektra
13:15 Wind River
15:15 Ted - för kärlekens skull
16:00 Steg för steg
17:30 Katie Says Goodbye Premiär
19:30 The Greatest Showman Oscarnominerad
lör 27 jan
Elektra
13:00 Matiné: Djungelgänget: långfilmen 3D
14:00 Bullanscenen: Min lillasyster Kanin
14:00 Matiné: Monky
15:00 Okänd soldat
16:00 Steg för steg
19:00 Opera på bio: Tosca Live
Fler dagar...
LIVE PÅ BIO
TOSCA
KÄRLEKSDRYCKEN
RAFAEL
LA BOHÈME
VAN GOGH
THE FLAMES OF PARIS
BULLANSCENEN
MIN LILLASYSTER KANIN
RUNDGÅNG
RÄVEN I DEN KOLSVARTA NATTEN
KÖP/BOKA BILJETTER
CAFÉ KOPPAR
Kalendarium
Kalendarium
Klicka på titel för information och på tid för att boka/köpa biljetter
i dag
Elektra
13:15 Mordet på Orientexpressen Sista dagen
15:45 Wind River
16:00 Let The Sunshine In Sista dagen
20:00 The Party
i morgon
Elektra
13:30 Matiné: Monky
13:45 Ted - för kärlekens skull
15:30 The Party
16:00 Vår Vingård i Bourgogne
17:30 Steg för steg
18:00 Klassiker: Sinnenas rike Sista dagen
19:30 The Greatest Showman Oscarnominerad
20:00 Wind River
tors 25 jan
Elektra
13:15 Victoria & Abdul Oscarnominerad
14:00 Ted - för kärlekens skull
15:15 Steg för steg
16:30 Okänd soldat
17:15 The Greatest Showman Oscarnominerad
fre 26 jan
Elektra
13:15 Wind River
15:15 Ted - för kärlekens skull
16:00 Steg för steg
17:30 Katie Says Goodbye Premiär
19:30 The Greatest Showman Oscarnominerad
lör 27 jan
Elektra
13:00 Matiné: Djungelgänget: långfilmen 3D
14:00 Bullanscenen: Min lillasyster Kanin
14:00 Matiné: Monky
15:00 Okänd soldat
16:00 Steg för steg
19:00 Opera på bio: Tosca Live
Fler dagar...
Elektranytt
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev
MARABOU
Balett på bio
Återstående visningar i denna serie
Flames of Paris: sön 4/3 kl 16:00 (Live)
Coppélia: sön 10/6 kl 17:00 (Live)

Publicerad 3/6 2016 kl 17:09. Senast uppdaterad 9/12 2017 kl 11:32.

i dag
13:15 Mordet på Orientexpressen Sista dagen
15:45 Wind River
16:00 Let The Sunshine In Sista dagen
20:00 The Party
i morgon
13:30 Matiné: Monky
13:45 Ted - för kärlekens skull
15:30 The Party
16:00 Vår Vingård i Bourgogne
17:30 Steg för steg
18:00 Klassiker: Sinnenas rike Sista dagen
19:30 The Greatest Showman Oscarnominerad
20:00 Wind River
tors 25 jan
13:15 Victoria & Abdul Oscarnominerad
14:00 Ted - för kärlekens skull
15:15 Steg för steg
16:30 Okänd soldat
17:15 The Greatest Showman Oscarnominerad
fre 26 jan
13:15 Wind River
15:15 Ted - för kärlekens skull
16:00 Steg för steg
17:30 Katie Says Goodbye Premiär
19:30 The Greatest Showman Oscarnominerad
lör 27 jan
13:00 Matiné: Djungelgänget: långfilmen 3D
14:00 Bullanscenen: Min lillasyster Kanin
14:00 Matiné: Monky
15:00 Okänd soldat
16:00 Steg för steg
19:00 Opera på bio: Tosca Live
sön 28 jan
13:00 Matiné: Djungelgänget: långfilmen 3D
14:00 Matiné: Monky
15:00 Katie Says Goodbye
17:00 Ted - för kärlekens skull
17:30 Förintelsens Minnesdag: Fanny's flykt Musik av Daniel Klanger innan filmen
18:00 Förintelsens Minnesdag: Fanny's flykt
19:15 The Party
mån 29 jan
13:30 Fanny's flykt
14:00 Wind River
15:30 The Greatest Showman Oscarnominerad
16:00 Katie Says Goodbye
17:30 Ted - för kärlekens skull
18:00 Förintelsens Minnesdag: Django Film & samtal - Gäster: Claes Tillander (ordf. Jazzens vänner), Roza Huzko & Marko Grönfors (Nationella Minoriteter Romer), Hasse & Gino Taikon spelar musik
19:45 Vår Vingård i Bourgogne
tis 30 jan
09:30 Förintelsens Minnesdag: Krig (sv. txt) Skolbio för högstadiet - Ingen kostnad inom Kulturgarantin
13:15 The Greatest Showman Oscarnominerad
14:00 Wind River
15:15 Ted - för kärlekens skull
16:00 Victoria & Abdul Oscarnominerad
17:30 Katie Says Goodbye
19:30 Steg för steg
ons 31 jan
13:30 Förintelsens Minnesdag: Sameblod (sv. txt) Bio för högstadiet/gymnasiet 40 kr/st - Gäst: Ami Netzler (Strateg stadsledningskontoret Västerås
14:00 Vår Vingård i Bourgogne
16:00 Steg för steg
16:15 The Party
17:29 Ted - för kärlekens skull
19:30 Wind River
tors 1 feb
09:30 Skolbio: Fanny's flykt Skolbio för högstadiet - Ingen kostnad inom Kulturgarantin
13:15 Steg för steg
14:00 The Greatest Showman Oscarnominerad
15:30 Vår Vingård i Bourgogne
16:00 Victoria & Abdul Oscarnominerad
17:30 Katie Says Goodbye
18:00 Gästspelsscen - 4:e teatern: Ja må hon leva
18:00 Spanska filmserien: The Pope's Toilet
20:00 Ted - för kärlekens skull
sön 4 feb
15:00 Opera på bio: Tosca Repris
ons 7 feb
18:00 Cinemateket: c/o: A Clockwork Orange
tors 8 feb
Elektrabio i Västerås  |  Sintervägen 6, 721 30 Västerås  |  021 - 12 30 60  |  elektra@elektrabio.se
⬆︎