Café Koppar
Mandagsmix
Ny finsk film
Rabatt och presentkort
Sprakcafé
Våra program som pdf
Zaga filmklubb
10:ans filmklubb
Systrar bakom galler
Bill och hemliga Bolla
Folkets Bio
Köp & boka biljett
Elektranytt
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev

KONTAKT

 

BESÖK

Vi finns i Culturen i Kopparlunden.
Postadress: Sintervägen 6, 721 30 Västerås
Telefon: 021-12 30 60 (kassa), 021-470 20 11 (kontor)
E-post: elektra@elektrabio.se
Biljettbokning: bokning@elektrabio.se eller http://boka.elektrabio.se/vasteras
Biljettkassan öppnas senast 45 minuter före första föreställningen och hålls öppen till den sista föreställningen börjar.

 

PERSONAL

Leif Pettersson, verksamhetsledare, leif@elektrabio.se
Anders Eriksson, biografföreståndare, anders@elektrabio.se
Mikael Lövgren, layout, kiosk, inköp, mikael@elektrabio.se
Mats Sigfridsson, biljettkassa, evenemang, mats@elektrabio.se
Eetu Isoniemi, maskinist
Henrik Thorson, projektledare BioMinBio - ungdomsprojekt, henrik@elektrabio.se

Har du synpunkter, förslag eller rättelser när det gäller hemsidan? Skicka oss ett meddelande: webmaster@elektrabio.se

 

STYRELSEN   

E-post: elektra@elektrabio.se

 

ORDFÖRANDE

Roland Nilsson

 

KASSÖR

Birgitta Nencioni

 

ÖVRIGA STYRELSEN

Eva Andersson (v. ordf)
Jesper Lithammer (sekr.)
Anders Nilsson
Vendela Levinsson

 

SUPPLEANTER

1:e Kjell-Åke Jansson
2:a Kajsa Elfström

 

REVISORER

Zakaria Kwenga och Björn Nyström.

 

VALBEREDNING

Kerstin Klingmann (sammankallande), Arvid Hedeborg och Henrik Thorson.

 

ELEKTRAS REPRESENTANTER I CULTUREN EKONOMISK FÖRENING

Leif Pettersson ordinarie och suppleant Roland Nilsson.


Publicerad 3/6 2016 kl 17:22. Senast uppdaterad 15/1 2017 kl 20:10.
Folkets Bio Elektra i Västerås  |  Sintervägen 6, 721 30 Västerås  |  021 - 12 30 60  |  elektra@elektrabio.se